Dětská výživa a pomůcky

Přehled článků v sekci Dětská výživa a pomůcky

Mateřské mléko

Mateřské mléko představuje nejlepší zdroj všech složek nezbytných pro zdravý růst a vývoj dítěte.

Příprava umělého mléka a četnost krmení

Občas se stává, že miminko nechce v danou dobu jíst. Není důvod k panice, klidně to respektujte, ani vy někdy nemáte chuť k jídlu. Časem se naučíte znát potřeby svého dítěte. Poznáte,kdy má větší, či menší hlad. Vždy je ale důležité, aby byl pravidelný jídelní režim přizpůsoben potřebám dítěte.

Důležité zásady při podávání prvních příkrmů

Začínáme se zeleninovými a později i zelenino-masovými příkrmy. Jedná se například o zeleninu s vařeným krůtím, králičím, hovězím či kuřecím masem. Do takto připraveného jídla přidáme denně lžičku kvalitního oleje, aby se lépe vstřebaly vitamíny rozpustné v tucích.

Nevhodné potraviny pro děti do 1 roku

Odborníci se často liší v názorech, které potraviny nelze podávat takto malým dětem. V zásadě jde o to, že některé potraviny mouhou být pro batolata těžko stravitelné, způsobovat zažívací problémy. Jiné jsou nevhodné z důvodu snadného vdechnutí nebo způsobují alergické reakce.

Klasické dětské jídelní židličky

Dětské jídelní židličky jsou výbornými pomocníky pro každou maminku i její miminko. Na trhu jsou k dostání jak klasické jídelní židličky, tak i židličky ke kombinovanému využití, tj. jak k jídlu, tak i ke hraní. Všechny dětské židličky jsou omyvatelné a vyrobené z nezávadných plastů nebo ze dřeva.