Zlepšení kvality vlasů - správná péče

Barva vlasů, kvalita a jejich množství jsou dané genetickou dispozicí, což můžeme jen těžko změnit. Na jejich stavu se však podepisuje i náš životní styl, psychické rozpoložení (stres), snaha o hubnutí, nevyvážená strava, ale i vlasová kosmetika, což ovlivnit lze.

Vlasy neubývají jen mužům, ale i ženám, proto vyžadují pravidelnou péči. Jemné řidší a slabší vlasy více trpí opakovaným barvením, příliš častým fénováním a vystavováním prudkému slunci.

Správným zacházením se však i méně kvalitní vlasy zlepší. Počet vlasových kořínků sice nezvětšíme, ale správnou péčí a vyváženou stravou obohacenou o vitamíny A, B, E, D a stopovými prvky, z nichž nejdůležitější jsou zinek a železo, můžeme mít vlasy zdravější a zářivější.

V případě hlubších a dlouhotrvajících problémů je vhodné navštívit dermatologa.

Několik rad pro krásné a zdravé vlasy


  • Mytí - mýt si vlasy 1 - 2x týdně. Při mytí postupujeme jemně, aby jejich úbytek byl co nejmenší. Šampon nedáváme přímo na hlavu, ale rozetřeme ho do dlaní a pak naneseme do vlasů.
  • Balzám nebo kondicionér - po šamponové lázni naneseme kondicionér nebo balzám. Nanášíme od kořene vlasů ke konečkům. Vlasy se lépe rozčesávají, nevytrhávají se a jsou zároveň chráněny před vysoušením horkým vzduchem.
  • Studená lázeň - na závěr mytí si dopřejeme příjemnou studenou lázeň, pokožka na hlavě se zpevní, vlasy se takzvaně uzavřou, získají větší lesk.
  • Tužidlo popřípadě sprej pro zvýšení objemu vlasů - vlasy nejprve lehce vysušíme ručníkem, následně použijeme kosmetické přípravky pro lepší objem vlasů.
  • Fénování - účes fénujeme od kůže na hlavě ke konečkům, látky v přípravcích, které jsme použili při a po mytí, chrání vlas před horkým vzduchem. Fén držíme co nejdále od vlasů, minimálně 15 centimetrů.
  • Zábal - 2x do měsíce je vhodný zábal či vlasová maska, která dodá vlasům vše potřebné pro jejich výživu.
  • Zastřižení vlasů - každých 6 až 8 týdnů je potřeba vlasy zastřihnout, zbavit se slabých, roztřepených konečků, které již neodrážejí lesk.
  • Sluneční záření - vlasy nevystavujeme zbytečně slunečnímu záření. V létě a u moře je vhodné nosit sportovní čepice nebo klobouky.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...