Antiperspiranty

Antiperspiranty jsou přípravky, které zabraňují nadměrnému pocení. Jejich účinek je však pouze částečný a mnohdy závisí na složení samotného antiperspirantu.

obrázek ke článku Antiperspiranty

Na trhu jsou k dostání antiperspiranty s obsahem chloridu hlinitého v různém množství,ale i čistě přírodní přípravky. Vhodný přípravek najdou i lidé s citlivou pokožkou.

Antiperspirant je možné používat každý den.

Nikdy neaplikujte antiperspirant na čerstvě oholenou kůži nebo po koupeli, kdy jsou póry otevřené. Po holení je vhodné nejprve použít krém po holení pro zklidnění pokožky a až poté aplikovat antiperspirant.

Antiperspiranty jsou k dostání ve formách aplikace:


  • Roll-on (kulička) - velmi účinné, aplikují se pomocí kuličky. K dostání jsou většinou ve formě čirého gelu nebo krému, nezanechávají stopy na oblečení.
  • Tuhý antiperspirant - vysoká účinnost, vhodný pro jedince s nadměrným pocením. Často však zanechávají bílé stopy na oblečení. K dostání jsou v různých intenzitách vůní, ale i bez přídavku parfému.
  • Sprej - oproti kuličkám a tuhým antiperspirantům obsahují alkohol nebo suchý prášek s antiperspiračním efektem. Sprej je dostupný i v malých baleních vhodných pro cesty.

Účinné látky antiperspirantů působí na potní žlázky v místě vyústění jejího vývodu. Denaturací bílkovin zužují vývod, zamezují odtoku potu a tím omezují pocení v místě aplikace.

Pokud antiperspirant aplikujete včas na suchou a čerstvě umytou pokožky, dojde k výraznému omezení tvorby bakterií a tím i pachu potu.

Vedle klasických přípravků, které pocení zabraňují pouze částečně a krátkodobě, jsou na trhu dostupné silnější verze antiperspirantů, které dokážou lokálně pocení zastavit úplně.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...