Zakrslý králík - péče o drápky, zuby a srst

Zakrslému králíčkovi drápky dorůstají rychleji, neboť nemá možnost si je brousit přirozenou cestou, jako v přírodě. Musíme mu je tedy pravidelně stříhat. I když o svou srst králíci každý den sami pečují, přesto je třeba králíčka kartáčovat.

Péče o drápky


Drápky stříhejte minimálně jednou za půl roku. V přírodě si je obrousí přirozenou cestou, doma k tomu ale nemají příležitost. Jako prevence je vhodný plochý kámen umístěný do klece. Pokud si na stříhání drápků netroufáte, navštivte veterináře. Zjistíte-li, že se králíčkovi drápky stáčejí dovnitř, je třeba je ihned zkrátit!

Péče o zoubky


Pro králíčka jsou samozřejmě důležité i jeho zoubky, které neustále dorůstají, proto si je musí obrušovat. Obvykle si je dostatečně obrousí při běžném jídle, někdy je ale vítanou změnou větvička vhodných keřů a stromů. Vhodné jsou větve z vrby, buku, lísky, břízy, olše, rybízu a ovocných stromů (jabloň, hrušeň), nikdy však nebereme větve z peckovin. Větvičky může trhat, ohryzávat, což je pro něj zábava a zároveň je to prospěšné pro jeho zoubky. Pokud by ale takovéto obrušování nestačilo a králíčkovi by zuby přerůstaly, tak je nutné navštívit veterináře, který v narkóze zuby obrousí.

Péče o srst


O svou srst králíci každý den sami pečují, přesto je třeba jejich srst kartáčovat. K tomu slouží gumový kartáček, dlouhosrstí králíčci se musí vyčesávat častěji.

V období línání (výměna srsti), což může u králíčků, kteří žijí v domě trvat i několik měsíců, je potřeba králíčkovi srst pravidelně kartáčovat. Kartáčování se králíčkovi líbí, je to pro něj jako masáž. Zlepšuje se tak prokrvení kůže, čímž může lépe růst nová srst.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...